Spotkanie organizacyjne w sprawie Wielkopolskiej Drogi św. Jakuba

Przedstawiciele Bractwa w osobach członków prezydium kapituły Henryka Karasia i Stanisława Halarewicza, a także p. Jadwigi Małkowicz oraz p. Zubiela – wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w dniu 05 listopada br. poświęconemu otwarciu Wielkopolskiej Drogi św. Jakuba. Gospodarzem spotkania był ks. Konrad Zygmunt. Spotkanie rozpoczęło się mszą św. odprawionš w nastrojowym wnętrzu kościoła św. Wojciecha na Skałce. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Poznania oraz inni zainteresowani szlakiem św. Jakuba. Niestety uczestników spotkania było bardzo mało, co może świadczyć raczej o słabości działań organizacyjnych niż o braku zainteresowania tematem.

W spotkaniu wzięła udział miedzy innymi Ola Lisek, która prezentujšc bardzo udane zdjęcia opowiedziała o swoich przeżyciach z tegorocznej pielgrzymki hiszpańskim szlakiem św. Jakuba.

Więcej: Spotkanie organizacyjne w sprawie Wielkopolskiej Drogi św. Jakuba

 

Biesiada św. Jakuba.

Bractwo św. Jakuba zorganizowało biesiadę, która odbyła się w dniu 2 grudnia 2006 r.
Wspólnemu spotkaniu oraz zabawie członków i sympatyków Bractwa przyświecało kilka intencji. Była to okazja do spotkania w atmosferze relaksu i zabawy osób, którym bliska jest idea kultu św. Jakuba. Apostoła, będącego patronem kościoła w Jakubowie, patrona pielgrzymów, rycerzy i Hiszpanii. W bieżącym roku Bractwo oraz osoby związane z naszym stowarzyszeniem dokonały wielu działań mających na celu propagowanie kultu św. Jakuba, utrwalenie Dolnośląskiej Drogi do grobu naszego patrona w Santiago oraz restaurację kościoła parafialnego w Jakubowie.
Tym razem Bractwo, organizując otwarte spotkanie o charakterze biesiady, chce jednoczyć starych i nowych sympatyków do realizacji swoich celów . Biesiada zbliżyła i zapoznała wiele osób o rożnym stopniu zaangażowania w realizację celów statutowych Bractwa. Mieliśmy okazję do wspólnej rozmowy, śpiewu i tańca. Zapraszane szczególnie były całe rodziny, a w tym zwłaszcza młodzi sympatycy św. Jakuba.
Oprócz charakteru integracyjnego, biesiada miała na celu również zbiórkę środków na kadzielnicę, która wzorem kadzielnicy z katedry św. Jakuba w Santiago de Compostella będzie uświetniać najważniejsze uroczystości w naszym kościele w Jakubowie.
Biesiada odbyła się dworku w Bądzowie.

   

Wizyta z Holandii.

W dniu 20 stycznia odwiedził nasze Bractwo p. Tijs Dorenbach z Holandii. Celem wizyty było podzielenie się wspólnymi doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem europejskich szlaków św. Jakuba oraz zaplanowanie przyszłych wspólnych działań.
W trakcie spotkania nasz gość wspominał chwile związane z wędrowaniem po europejskich szlakach naszego patrona.

   

Poświęcenie nowego kościoła w Wierzchowicach

12.09.2020 r. – wtorek – o godz. 17:00 Jego Ekscelencja ks. bp. Adam Dyczkowiski – Biskup Zielonogórsko-Gorzowski dokonał poświęcenia nowego kościoła i nadał mu imię Trójcy Świętej w Wierzchowicach (jedna z wiosek w parafii Św. Jakuba Apostoła w Jakubowie)
Uroczystości przypadajš w VI rocznicę poświęcenia kamienia węgielnego (12.09.2020 r.) przez ks. Biskupa Pawła Sochę

   

Strona 30 z 30