Szlak św. Jakuba

 

Szlak św. Jakuba Apostola na Dolnym Śląsku

1. Pielgrzymom, którzy planują rozpocząć wędrowanie po dolnośląskim Szlaku św. Jakuba proponujemy, żeby rozpoczynali pielgrzymkę niedzielną mszą św. w Jakubowie o godzinie 12,00. Z Głogowa około godziny 11,30 wyjeżdża autobus do Jakubowa.

2. Ta sama propozycja dotyczy osób, które rozpoczynają pielgrzymowanie w dowolnym miejscu i będą przechodzić przez Jakubów. Prosimy tak zaplanować trasę żeby wizyta w Jakubowie wypadła w niedzielę.

3. Niedzielna msza święta w Jakubowie nada Waszej pielgrzymce dodatkowy aspekt. A Wasz przykład będzie zauważony przez parafian i gości uczestniczących we mszy.

4. Każdy pielgrzym, który powiadomi księdza proboszcza z Jakubowa o rozpoczęciu pielgrzymki ma możliwość spowiedzi świętej i otrzyma błogosławieństwo na drogę.

5. Sugerujemy również żeby pielgrzymi brali pod uwagę wędrowanie dolnośląskim Szlakiem w kierunku od Zgorzelca do Jakubowa. Jakubów jako „polskie Santiago” doskonale nadaje się do zwieńczenia wędrowania po polskich ścieżkach jakubowych. W tym przypadku również proponujemy, żeby w miarę możliwości, planować dojście do Jakubowa w niedzielę przed południem. Tak, żeby zdążyć na niedzielną mszę świętą.