Bractwo z Żabna u św.Wojciecha w Gnieźnie

25 kwietnia 2010 na zaproszenie ks. kanonika  Jana Kasprowicza  proboszcza i kustosza Bazyliki Prymasowskiej p.w. Wniebowzięcia NMP w Gnieźnie - Sanktuarium św. Wojciecha - Bractwo św. Jakuba Apostoła z Żabna miało zaszczyt uczestniczyć u boku Towarzystwa św. Wojciecha oraz  Bractwa Świętych Pięciu  Braci Męczenników w święcie patronalnym ku czci św. Wojciecha.

Kilka tysięcy wiernych oraz blisko 30 arcybiskupów i biskupów z Polski i zagranicy uczestniczyło w dwudniowych uroczystościach patronalnych . W tym roku miały one charakter szczególny, odbywały się bowiem w łączności z jubileuszem 25-lecia posługi biskupiej Prymasa Polski, abp. Henryka Muszyńskiego.

Więcej: Bractwo z Żabna u św.Wojciecha w Gnieźnie

 

Zaproszenie

PIERWSZY KONGRES STOWARZYSZENIA
„BRACTWA ŚW. JAKUBA STARSZEGO APOSTOŁA”
oraz III pielgrzymka czcicieli I WIERNYCH
Z PARAFII św. Jakuba
obchodzone w Roku Jubileuszowym
Św. Jakuba Starszego Apostoła
w Kościele Polskim
Częstochowa – Jasna Góra, 30 kwietnia – 1 maja 2010 r.  

30 kwietnia 2010 r. – piątek

19.30 – kolacja
21.00 – Apel Jasnogórski
22.00 – konferencja
24.00 – Pasterka Maryjna na Jasnej Górze

1 maja 2010 r. – sobota

9.30   – rozpoczęcie pielgrzymki – sala O. Kordeckiego
- modlitwa Różańcowa
- konferencja
- panel dyskusyjny – Rok Jubileuszowy w Kościele Polskim, pielgrzymka
do Grobu św. Jakuba Starszego Apostoła w Santiago de Compostella
10.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
12.00 – Msza Św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i Akt Oddania
Członków Bractwa Matce Bożej Królowej Polski
13.00 – włączenie się członków Bractwa i uczestników pielgrzymki
w Ogólnopolską Pielgrzymkę Kapłanów

   

Członkowie Bractwa

Członkowie Bractwa łącząc się w bólu i modlitwie ze wszystkimi rodakami w ojczyźnie i za granicą składają najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie Pana Prezydenta i rodzinom wszystkim, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku - Golgocie Narodu Polskiego.

Bóg zabrał Go bo tam trzeba ludzi dobrych. Zabrał Go aby ci, którzy nie rozumieli i niszczyli Go przestali to czynić. Tu szydzono z wszystkiego co było dla Niego ważne i święte. Drwiono z patriotyzmu, z miłości do Matki, Żony i Brata. Nie szanowano Go nie tylko z tytułu urzędu jaki sprawował, ale nawet z faktu z tego, że był Człowiekiem. Główny cel Jego prezydentury - przywracanie pamięci - przedstawiono jako przejaw małostkowości i zaściankowości liczono minuty do chwili kiedy, jak przypuszczano, zakończy swoją misję. Bóg to wszystko obrócił w niwecz. Dał mu taka śmierć, tak przepełnioną symboliką, która sprawia, że dzieło Jego życia zwieńczył męczeństwem na Ołtarzu Ojczyzny. Zwieńczył jego skronie koroną męczeństwa, abyśmy zrozumieli sens Jego życia!

   

Pielgrzymka

   

Strona 8 z 30